Czym jest life coaching?

Coaching jest procesem, ma na celu wzmocnienie klienta i wspieranie go w zmianie, którą chciałby dobrowolnie podjąć. Relacja między coachem a klientem jest aktywna i partnerska. Zakłada, że klient zna odpowiedzi na wszystkie pytania i jest je w stanie znaleźć, jest kreatywny i pełen zasobów. Klient chce dokonać zmiany teraźniejszej w kierunku przyszłości, sam proponuje cel zmiany. Relacja coachingowa bazuje na mocnych stronach i ich zastosowaniu w drodze do zmiany. Coach podąża za klientem używając narzędzi i technik, motywując i inspirując klienta.

Life coaching obejmuje cele związane z życiem osobistym, jego misją, wizją oraz aspektami życia codziennego np.: relacje z innymi, związki, rodzicielstwo, finanse, kariera zawodowa, poczucie balansu, spokoju, odnalezienie kontaktu z samym sobą, obawa przed zrobieniem pierwszego kroku.

Coaching jest rozwiązaniem dla osób, które nie potrzebują terapii, ale chciałyby pracować nad osobistym rozwojem i poprawą jakości życia. To także styl bycia, podejście zakładające potencjał każdego, ciągły rozwój i poszukiwanie nowych możliwości.

Jak wygląda?

Spotkania trwają zwykle 90 min, ile sesji potrzeba, aby osiągnąć efekt? To zależy od Ciebie – najczęściej jest to 3-5 sesji odbywających się co dwa tygodnie, ale to Ty decydujesz ile potrzebujesz czasu na zmianę. Coaching to nie tylko pojedyncze spotkania, tak naprawdę najistotniejsze jest to co się wydarzy między sesjami, możesz się również spodziewać zadań między spotkaniami.

Pierwsze spotkanie jest bezpłatne służy omówieniu tego jak wygląda praca z coachem, jak mogę Cię wspierać,  jakie są Twoje motywacje, cele, oczekiwania. To również okazja do podjęcia decyzji o rozpoczęciu współpracy i ustaleniu kosztów inwestycji. Prowadzę sesje na terenie Warszawy, ale również przez skype i telefon.

Jeśli jeszcze się wahasz czy coaching to rozwiązanie dla Ciebie, skontaktuj się ze mną i doświadcz pierwszej próbnej sesji.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s