Wystarczy tylko siła przyciągania?

Obejrzałam ostatnio film The Secret, na szczęście trafiłam na niego teraz. Gdybym zobaczyła go wcześniej, pewnie po pierwsze, nie dotrwałabym do końca a mój komentarz byłby czysto ironiczny. Znalazłam wiele skrajnych opinii o tym filmie, od krytycznych zarzucających amerykański banał ocierający się o oszustwo, do takich, że film zmienia życie. Dla mnie prawda jest po środku, odnajduję w nim wiele aspektów rozwoju osobistego, w które wierzę lub takie, które już wypróbowałam na sobie. Zamieszczam więc te najważniejsze dla mnie, resztę zobaczcie sami, ciekawe czy Was przekonują..

Ogólne przesłanie jest takie: możesz mieć wszystko co zechcesz. Wszyscy podlegamy temu samemu prawu, bez względu na to kim jesteśmy, gdzie mieszkamy, co robimy – to prawo przyciągania.  Każdy przyciąga to co chce dla siebie na poziomie myśli i emocji.

Stajesz się tym, o czym myślisz.

Większość z nas jednak myśli o tym czego NIE CHCE (nie chcę mieć kredytu, nie chcę być samotny(a), nie chcę mieć nadwagi) dla siebie i zastanawia się, dlaczego to ciągle się pojawia w życiu. Zacznij myśleć o tym czego CHCESZ dla siebie, wtedy zaczniesz przyciągać do siebie ludzi, zdarzenia, styl życia, wszystko co dla ciebie jest dobre.

Nie bój się negatywnych myśli.

To, że działa prawo przyciągania nie znaczy, że mamy się bać negatywnych myśli, które przecież zawsze się pojawiają. Dobra wiadomość jest taka; zostało udowodnione, że pozytywna myśl jest zawsze silniejsza niż negatywna. Po za tym działa też bufor czasu i rzeczy materializują się z jego upływem – to może nas uspokoić i zredukować poziom lęku przed negatywnymi emocjami.

Zaufaj swojemu przewodnikowi – emocjom.

Nie trzeba też bez przerwy monitorować swoich myśli, aby przyciągały tylko dobre dla nas rzeczy, to byłoby bardzo męczące. Naszym przewodnikiem są emocje, one pomagają zrozumieć jaką myśl przyciągamy. Dają informację zwrotną czy jesteśmy w harmonii, ze sobą, czy jesteśmy od niej daleko. Cokolwiek odczuwasz jest idealnym odbiciem tego co jest na poziomie urzeczywistniania się, dostajesz to, co wywołuje te uczucia. Przykładem jest wstawanie „lewą nogą”, albo nasze przekonania o sobie innych, dlatego wato je rozpoznawać i sprawdzać czy nas wspierają czy ograniczają.

„Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem” – tak to działa!

Wyobraź sobie, że otwierasz wielki katalog możliwości i wybierasz co chcesz dla siebie, obojętnie co to takiego. Gdy już to wybierzesz, myśl o tym, wtedy rozpoczyna się proces tworzenia, wytwarzasz uczucia, które dają impuls do podjęcia działań. Impuls i intuicja są tutaj ważne, wszystko dzieje się bardzo szybko dlatego twoje działania także powinny być zdecydowane.  Czasem ważny jest pierwszy krok – „nie musisz widzieć całych schodów, żeby wejść na pierwszy stopień, po prostu na niego wejdź”.

Nie ważne też w jakiej sytuacji jesteś teraz, ona za chwilę będzie przeszłością, bo wynika z tego jak(a)i byłe(a)ś i co przyciągał(a)eś wcześniej, możesz ją zmienić. Większość osób najczęściej myśli o tym na co patrzy i przyciąga jeszcze więcej tego samego. Zmiana pojawia się wtedy gdy zaczynasz patrzeć na coś inaczej, np. przez pryzmat korzyści….

Wszystko zaczyna się od wdzięczności.

Ten akapit jest dla mnie najważniejszy i najbardziej do mnie przemawia, na własnej skórze odczułam jak wdzięczność potrafi zmienić życie. Wdzięczność do samej siebie, do świata sprawia że zmienia się energia, kieruje na nowe tory, pozwala odwrócić się od myślenia skierowanego tylko na problem i pomaga w myśleniu o  rozwiązaniach. Polecam wszystkim bycie sobie wdzięcznym za jedną rzecz choćby najmniejszą każdego dnia i wyrażaniu wdzięczności innym. To bardzo dobrze wpływa także na…cerę :)…ale tak poważenie to wzmacnia totalnie wewnętrzną wiarę w siebie, a systematyczne wyrażanie wdzięczności pomaga odkryć co jest dla mnie ważne. Spróbuj koniecznie!!

Wizualizacja to materializacja.

„Umysł nie umie rozróżnić tego co naprawdę robisz, od tego co jest ćwiczeniem”, dlatego wizualizacja jest ważna z perspektywy prawa przyciągania. Wizualizacja to temat powszechnie wałkowany, ja traktuję ją z dystansem, ale przemawia do mnie zasada, że nie chodzi tutaj tylko o wyobrażanie sobie np. rzeczy którą chcemy mieć, ale efektu końcowego. Ważny jest tutaj nie tyle poziom wyobraźni ile emocji. Jak będziesz się czuł(a), gdy już osiągniesz daną rzecz? Ciesz się z tych emocji, niech one dają pozytywne myśli.

Wystarczy dla każdego…

Co będzie jeśli każdy będzie przyciągał to czego pragnie? Czy wystarczy dóbr dla wszystkich? Odpowiedź brzmi: tak! W świecie panuje nieograniczona obfitość, bogactwo dobra, radości, pomysłów, powodzenia, szczęścia, rzeczy  materialnych. Poza tym każdy chce czegoś innego dla siebie, nie musimy się bać czy zasługujemy na to czego chcemy, czy to nie za dużo, czy czegoś nie zabieramy innym.

Miłego oglądania, jestem ciekawa Waszych opinii.

Serdeczności

Monika

P.S. Tekst dedykuję Dorce, która wiedziała już to wszystko od dawna:)…

3 komentarze do “Wystarczy tylko siła przyciągania?

 1. Ten film polecił mi przyjaciel i oglądnęłam go już kiedyś. Troszkę nie dowierzałam i podchodziłam sceptycznie, ale w głębi serca wierzę, że to tak właśnie działa. Szkoda tylko, że nieraz tak trudno te dobre myśli sobie zwizualizować i przełożyć na pozytywne emocje 🙂

 2. Wszystko jedno jak to nazwać – siła przyciągania, pozytywne myślenie, dobra energia, magia, czary – ja wierzę, że z dobrych myśli prędzej czy później musi urodzić się coś dobrego, czy to dla nas samych czy dla kogoś innego.
  A film, owszem, bardzo amerykański i nawet mnie – która wierzę w ten przekaz – chwilami trudno się go ogląda ze względu na zbyt kolorową otoczkę. Ale może właśnie dzięki temu dotarł on do szerszego grona odbiorców. A skoro tak, to grunt, że spełnia swoje zadanie.
  Pozdrawiam 😉

 3. Film jest okrojoną wersją tzw. wiedzy Abrahama, przekazywanej przez medium Esther Hicks. Niestety komercja zatarła wiele cennych szczegółów tego przekazu m. inn. naukę o wibracjach.
  Biedni biednieją, bogaci się bogacą…

  Tak naprawdę to ktoś, kto chciałby podważyć te twierdzenia, musiałby mocno pogłówkować 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s